Integrace

Multifaktorová autentizace do Apple macOS (PKI, Passwordless)

Bezpečné přihlášení (MFA/2FA) zaměstnanců do počítačů a notebooků s operačním systémem macOS
Dozvědět se více

Passwordless přihlášení s využitím Single Sign-On metodou ProID Mobile a dalšími nástroji ProID

macOS – Operační systém pro počítače a notebooky Apple

macOS je operační systém, navržený speciálně pro hardware Apple (stolní počítače a notebooky). Obsahuje ucelený balíček oblíbených aplikací. Spolu s iCloudem synchronizuje fotky, dokumenty a další obsah a udržuje je aktuálně ve všech propojených zařízeních. Systém macOS je od základů vytvořen s důrazem na ochranu soukromí a zabezpečení údajů.

Softwarové platformy společnosti Apple – iOS, OS X a watchOS – poskytují bezproblémové zážitky na všech zařízeních Apple a umožňují využívat přelomové služby včetně App Store, Apple Music, Apple Pay a iCloudu.

Podporované způsoby autentizace

Passwordless

Multifaktorová (MFA)

Dvoufaktorová (2FA)

Push notifikace

One Time Password (OTP)

SMS

Single Sign-On (MFA/2FA) přihlášení do macOS (Apple)

ProID umožňuje bezpečné dvoufaktorové přihlášení uživatelů pomocí mobilní aplikace a dalších HW prostředků, a to všemi nabízenými metodami. Autentizace s ProID Mobile je Passwordless a pohyb mezi jednotlivými aplikacemi Apple je Single Sign-On, není tedy nutné samostatné přihlášení do každého kancelářského nástroje.

Autentizace může probíhat také offline, to znamená v situaci, kdy je uživatel bez připojení k internetu. V tomto případě je komunikace s cloudovou službou automaticky přesměrována přes mobilní data v telefonu.

Pro zvýšení úrovně zabezpečení je vždy vyžadována přítomnost uživatele u počítače, do kterého se přihlašuje. Toto je zajištěno zabezpečenou šifrovanou Bluetooth Low Energy (BLE) komunikací algoritmem eliptických křivek (ECC).

Do Apple macOS se lze přihlašovat i dalšími způsoby – čipovou kartou, USB tokeny či TPM čipem.

Využití mobilní aplikace ProID Mobile pro bezpečné přihlášení

Nejnovější integrace

…a mnoho dalších

Zaujalo vás naše řešení? Kontaktujte nás

    Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.